Уайоминг изпраща треньора Бол в пенсия като победител с победа с 16-15 над Толедо в Аризона Боул
AP News | 2023-12-31 | 03:24:19

ТУСЪН, Аризона (AP) — Джон Хойланд ритна гол от 24 ярда след изтичане на времето и Уайоминг изпрати треньора Крейг Бол се пенсионира, победител с победа с 16-15 над Толедо в Аризона Боул в събота.

Бол се пенсионира след 42 години треньорство – последните 10 в Ларами – и координаторът по защитата Джей Совел ще поеме следващия сезон.

Толедо (11-3) спря атаката на Уайоминг през по-голямата част от следобеда, преди Каубоите да започнат да намират офанзивен ритъм през четвъртата четвърт.

Играйки за първи път в трета поредна игра, Каубоите (9-4) изоставаха с 15-6, след като се отказаха от безопасен и гол от игра в третата четвърт.

Еван Свобода вкара гол при тъчдаун от 1 ярд, след като Андрю Пийзли беше контузен през четвъртата четвърт, за да издърпа Уайоминг в рамките на две.

Пийзли се върна, за да хвърли пас от 26 ярда, след като Каубоите наложиха удар, но падна отново, без да бъде ударен. След това Свобода премести Каубоите бързо надолу по терена – с помощта на ненужно наказание за грубост на Роналд Деланси III – и Хойланд раздели стълбовете, за да завърши най-добрия сезон на Уайоминг след 10-2 през 1996 г.

И двамата. отборите успяха да преместят топката през първото полувреме. Нито един от двамата не успя да стигне до крайната зона, докато Жак Стюарт не се втурна през голяма дупка и не избегна удар по страничната линия за тъчдаун от 80 ярда, който изведе Рокетс с 10-6.

Преди това Хойланд ритна два гола от полето, включително 52-ярдов удар, който удари гредата и се преобърна. Люк Павлак от Толедо също отбеляза един удар от 33 ярда.

ИЗВОДИТЕ

Толедо: Рокетс изглеждаха в контрола, преди да се развалят през четвъртото тримесечие и да загубят за втори път по време на тригодишна серия от купи.

Уайоминг: Каубоите почти се провалиха при завръщането си в Тусон, след като загубиха с 30-27 в продължения от Охайо миналата година. Уайоминг го измъкна, използвайки трима защитници през четвъртата четвърт.

Толедо: Рокетс загубиха двама от най-добрите си играчи, когато РБ Пени Буун и Кю Би Декуан Фин избраха да се прехвърлят . QB Tucker Gleason е второкурсник и повечето от неговите приемници все още имат право на участие.

Уайоминг: РБ Харисън Уейли е младши, така че може да се завърне, но Пийзли не отговаря на условията. По-голямата част от защитата на Каубоите трябва да се върне.